DC Ayarlı Güç Kaynakları

Güç kaynakları, sistem veya düzenekleri doğru bir şekilde çalıştırabilmek için enerji üretimini sağlamakta olan cihazların tamamına verilen isimdir.

DC Ayarlı Güç Kaynakları
Show Filters

13 sonuçtan 1-12 arası gösteriliyor

Show Filters

13 sonuçtan 1-12 arası gösteriliyor

Dc Ayarlı Güç Kaynakları

Güç kaynakları, herhangi bir sistem ya da düzeneğin doğru bir şekilde çalışmasını sağlayabilmek amacıyla gerekli enerjiyi üreten ve bu sistem veya düzeneklerin gerekli şekilde beslenmesini sağlayan ölçüm cihazları çeşitlerinden birisidir. Ölçüm cihazları da çeşitli nitelikleri ölçmek amacıyla bilim ve teknoloji temelli kullanılan ancak günlük hayatımızda da karşımıza sıkça çıkabilen cihazlara denmektedir. Güç kaynakları da kısaca ifade etmek gerekirse sistemlere gerekli enerjiyi aktaran ölçüm cihazlarından biridir.

Güç Kaynakları Nedir?

Güç kaynakları, sistem veya düzenekleri doğru bir şekilde çalıştırabilmek için enerji üretimini sağlamakta olan cihazların tamamına verilen isimdir. Genel anlamıyla bu amaçla kullanılsa da farklı amaçlarla da hizmet verebilmektedir. Örnek olarak ayarlı güç kaynaklarında sisteme verilecek olan enerjinin kapasitesi veya şiddeti gibi özelliklerini ayarlayıp kontrol altında tutabilmeniz mümkündür.

Geniş kapasiteli güç kaynakları, elektrik kesintisi durumunda her türlü elektronik cihazın şebeke beslemesinin kaybolması durumunda korumakta olan cihazlardır. Jeneratörlerle benzerlikler içerseler de güç kaynakları daha verimli kullanım sağlamaktadır. Kesinti durumunda jeneratörlerde birkaç saniyelik bekleme yaşanabilmesine rağmen, depoladığı enerjiyi doğrudan yönlendirmeleriyle güç kaynakları, bekleme süresini ortadan kaldırarak verimli bir kullanım sağlamaktadırlar.

Ayarlı güç kaynağı ise geniş kapasitede kullanılan sabit gerilimli güç kaynaklarına kıyasla daha geniş bir hareket alanı sağlamaktadır. Ayarlı güç kaynakları birden çok güç kaynağı bulundurmanızın önüne geçerek tasarrufta bulunmanıza yardımcı olabilir. Üretilecek güç, enerjinin kapasitesi veya şiddeti gibi özelliklerin ayarlanması da tüm özellikleri kontrol altına alabilmenizde yardımcı olmaktadır.

Biz, Elektrik Store olarak elektrikstore.com üzerinden sizler için bu güç kaynaklarının satışını gerçekleştirmekteyiz. Toptan ve perakende her türlü satışı sizlere en ucuz bir şekilde sunmak için çabalıyoruz.

Güç Kaynakları Modelleri

Güç kaynakları modelleri Unit, Tech, Fluke gibi markaların modellerini içermektedirler. Sitemizde özellikle Unit’in olmak üzere çeşitli güç kaynaklarının farklı marka ve modellerine ulaşmanız kolaylıkla mümkündür.

Güç Kaynakları Fiyatları

Güç kaynakları fiyatları da gerek marka gerek modele göre farklılık gösterebilmektedir. Bunların dışında kullanılan güç kaynağı çeşidi ve kullanılmakta olduğu amaç da fiyat konusunda etkili unsurlardır. Bizim sitemiz olan elektrikstore. com’da ise en uygun fiyatlardan güç kaynaklarına ulaşmanız mümkündür. Ucuz hizmet verme gayretiyle çabalayan firmamız bu doğrultuda güç kaynaklarının her çeşidini uygun fiyatlardan sizlere sunuyor.

Güç Kaynakları Çeşitleri

Güç kaynakları çeşitleri, temelde kısaca ikiye ayrılabilir:

  • Sabit gerilimli güç kaynakları: Sabit gerilimli güç kaynakları şebekeden gelecek olan elektrik kesintileri durumunda elektronik aletleri korumaya yarayan cihazlardır. Bu cihazlar yüksek voltajı da önleyebilmektedirler.
  • Nitelikli güç kaynakları: Nitelikli güç kaynakları da daha büyük çapta elektrik akımını içeren alanlarda kullanılmakta olan güç kaynaklarına denmektedir. Daha fazla enerjiye ihtiyaç olan fabrikalarda bu güç kaynakları kullanılabilmektedir.
  • Ayarlı güç kaynakları: Ayarlı güç kaynağı ise sabit gerilimli veya nitelikli güç kaynaklarına nazaran daha fazla verimle çalışan güç kaynaklarına denmektedir. Gücün tüm özelliklerini kullanıcısına bırakan bu kaynak aynı zamanda size hareket alanı sağlamaktadır. Kapasitesine göre belirli gücü iletmeye izin vermekte olan bu cihazlar analog veya dijital göstergeler aracılığıyla da kullanılabilir. Yaygın olarak kullanılmakta olan tür ise dijital göstergeler aracılığıyla kullanılan ayarlı güç kaynaklarıdır.

Elektrik Store olarak biz sizlere hızlı ve güvenilir bir hizmet garantisi sunuyoruz. Elektrik Store’un internet sitesi olan elektrikstore.com üzerinden yapacağınız her alış verişte, özellikle hassas ayarlar içermekte olan güç kaynakları ve genel olarak ölçü cihazlarında sizlere garantili ürünler temin ediyor ve en hızlı şekilde bu ürünleri teslim almanıza yardımcı oluyoruz. Ekonomik anlamda da en avantajlı fiyatlarla birçok ürünü barındıran internet sitemizi ziyaret ederek ihtiyacınıza uygun birçok ürünü hızlı, kaliteli, güvenilir hizmetimizle uygun fiyatlardan elde edebilirsiniz.