Dijital Hafızalı Osiloskoplar

Dijital Hafızalı Osiloskoplar elektronik sinyallerinin dalga boylarının görüntülenmesi için kullanılan modern cihazlardır. Daha önceleri analog osiloskoplar kullanılmaktayken bunların artık modası geçmiş ve yerine teknolojinin en ileri seviyesini bünyesinde barındıran Dijital Hafızalı Osiloskoplar geliştirilmiştir.

Dijital Hafızalı Osiloskoplar
Show Filters

52 sonuçtan 1-12 arası gösteriliyor

Show Filters

52 sonuçtan 1-12 arası gösteriliyor

Dijital Hafızalı Osiloskoplar

Aslında voltajmetrenin gelişmiş versiyonu gibi de düşünülebilen Dijital Hafızalı Osiloskoplar voltajları ölçerken çok daha etkili, çok daha kesin sonuçlar ortaya çıkarır. Anlık sinyal voltajlarının zamana göre grafiğini çizen aletlerde tipik bir seviyedeki, alternatif akımın veya titreşimli doğru akımın yaklaşık 1 Hz kadar düşük frekanstaki ya da birkaç MHz kadar yüksek frekanstaki dalga formatlarını gösterebilmektedir. Hatta daha yüksek kalitedeki bir dijital hafızalı osiloskop birkaç yüz GHz frekanstaki sinyalleri dahi rahatlıkla görüntüleyebilmektedir. Bu alanda pek çok farklı markanın çeşitli modelleri vardır ve her ihtiyaca hitap eder niteliktedirler.

Dijital Hafızalı Osiloskoplar Nedir?

Dijital hafızalı osiloskoplar, elektrik gerilimindeki zamana bağlı değişimleri görebilmemizi sağlayan ölçüm cihazlarıdır. Normal şartlarda bir elektrik akımını, bir elektrik gerilimini ölçmek için voltajmetre kullanılır. Fakat voltajmetre sadece devredeki gerilimin büyüklüğünü, gerilimin yönünü sayısal olarak gösterebiliyor. Dijital hafızalı osiloskoplar ise gerilimlerin zamana bağlı olarak değişimini iki eksenli bir grafik olarak gösterir ve anlaması çok daha kolay olur.

Dijital hafızalı osiloskoplar yüksek hızlı mikro işlemcilere sahiptir. Böylece girişten gelen sinyalin örneklenmesi prensibiyle çalışır. Bunun avantajı da sinyalin istenildiği zaman durdurulmasıdır. Yine istenilen seviyede tetiklenmesi, kaydedilebilmesi ve tekrardan oluşturulabilmesidir. Ayrıca analog osiloskoplarda teorik olarak herhangi bir frekans limiti yer almaz. Buna karşın dijital hafızalı osiloskoplar ile ölçebileceğiniz sinyalin maksimum frekansını satın alabileceğiniz cihazların örneklem hızını da belirleyebilecektir.

Dijital hafızalı osiloskoplar ekranlarında dikey (y) eksen, ölçülen sinyallerin genişliğini belirtir. Yani sinyalin şiddetini. Yatay eksen ise zamanı ifade etmektedir. Devredeki gerilimi ölçen bir ölçü aleti olduğundan tıpkı voltajmetre gibi devreye paralel şekilde bağlanır. Devreye bağlanması için de farklı tip osiloskop probları bulunmaktadır. Problar cihaza BNC adı verilen vidalı konektörler aracılığıyla bağlanmaktadır.

Dijital Hafızalı Osiloskoplar Modelleri

Dijital hafızalı osiloskoplar modelleri son derede geniştir ve kullanım alanı her ne ise ona göre tercih yapılabilir. Onlarca farklı çeşitten oluşan modeller ihtiyaçlarınızı fazlasıyla karşılayabilecek niteliktedir. Çift kana osiloskoplar ve tek kanatlı osiloskoplar bulunmakta ve tercihe sunduğumuz bütün modeller dünyanın en seçkin markalarından olmaktadır. Toptan alımlarda her zaman daha uyguna mal olan osiloskoplar ile atölyelerinizde, tamirhanelerinizde üstün performans elde edebilirsiniz. Modeller arasında farklılıklar markalara göre olmakta, her marka farklı düzenekler kullanabilmektedir. Yine düğme düzenekleri, ekran rengi ve tasarımı, güç kaynağı ve en önemlisi de ölçüm değer aralıkları modeller arasında farklılık ortaya çıkarır.

Dijital Hafızalı Osiloskoplar Fiyatları

Dijital hafızalı osiloskoplar fiyatları çok geniş bir aralık sunar. Kullanım amaçlarına göre birkaç yüz dolardan on binlerce, yüzbinlerce dolara kadar çıkabilir. Cihazların özellikleri arttıkça ve detayları şekillendikçe fiyatları da artmaktadır. Bu yüzden her ne sıklıkla ve her ne alanda kullanacaksanız ona göre bir cihaz seçmeniz doğru fiyat ile karşılaşmanızı sağlayacaktır. Eğer orta segment bir işletme iseniz çok yüksek fiyatlı ve çok gelişmiş cihazlara ihtiyaç duymayabilirsiniz. Bu da daha ekonomik dijital hafızalı osiloskoplar alabilmenizi sağlayacaktır.

Kanal sayısı arttıkça fiyatlandırmalar da artmakta ve 2 kanala sahip, ortalama kalitede bir dijital osiloskop dahi ihtiyaçları çoğu zaman rahatlıkla karşılayabilecek niteliktedir. Ayrıca bu tür cihazlar performans ürünleri olduğu için fiyattan ziyade özellikler ve kullanım kalitesi önemlidir. Bu yüzden de önceliği fiyat yerine özelliklerine vermelisiniz. Sitemizde tercihinize sunulan dijital hafızalı osiloskoplar daima en ucuz şekilde satışa sunulmaktadır.

Dijital Hafızalı Osiloskoplar Çeşitleri

Dijital hafızalı osiloskoplar oldukça farklı çeşittedirler. Özelliklerine göre değişir. Ve masaüstü osiloskoplar, el tipi osiloskoplar, unit osiloskoplar gibi çeşitleri bulunur. Sitemizde bütün Dijital Hafızalı Osiloskoplar çeşitleri hızlı ve güvenli kargo seçeneği ile sizlere ulaştırılmaktadır. Satın aldığınız ürünleri kredi kartı, banka karı ile ödemelerini yapabileceğiniz gibi aynı şekilde kapıda ödeme seçeneği ile de sahip olabilirsiniz. Belli bir tutar üzerindeki alışverişlerde kargo tarafımızdan karşılanmakta ve bütün modellerimizde iade imkanı, değişim imkanı ile sağlıklı, güvenli bir alışveriş deneyimi sizleri beklemektedir.