Dijital Multimetreler

Ölçüm cihazları, teknoloji ve bilim alanında çeşitli nicelikleri ölçmek için kullanılan araçlardır. Günlük hayatta da termometre, saat, bakkal terazisi, cetvel, tansiyon aleti gibi çeşitli şekillerde insanların karşısına çıkabilmektedir. Dijital multimetreler de ölçüm cihazı olarak adlandırılan bu cihazlardan birisidir.

Dijital Multimetreler
Show Filters

125 sonuçtan 1-12 arası gösteriliyor

Show Filters

125 sonuçtan 1-12 arası gösteriliyor

Dijital Multimetreler

DMM olarak da ifade edilen araç, kurulu düzeneği sayesinde elektrik ve elektronik sektöründe teknisyenler tarafından elektrik akımını tanımlamaya yarar. Pek çok avantajla kullanılmaya devam eden ölçüm cihazları geniş kullanım alanına sahiptir. Dijital multimetreler de bu cihazlar arasında yerini alır. Hassasiyeti yüksek olan dijital multimetre her zaman daha iyi sonuçlar verir. Aynı zamanda yüksek dayanıklılıkta olması gerekir. Böylece uzun süreli kullanıma uygundur.

Dijital Multimetreler Nedir?

Dijital multimetreler, bir elektrik devresinin tasarımında kullanılma amacıyla tasarlanmış unsurların sağlamlığını ya da arızalı olan elektrik devrelerde hangi unsurun arızaya sebep olduğunu bulmaya yarayan ölçüm cihazlarından birisidir. Daha önce bu amaçla kullanılan analog cihazları daha yüksek doğruluk ve güvenilirlik sağlayabilmeleriyle ortadan kaldırmışlardır.

Dijital multimetreler gerilim ölçümüne bakmaya ve akım ve direnci sağlamaya yarayan cihazlardır. Ampermetreyle ölçülen akımı veya voltmetreyle ölçülen gerilimi dijital multimetre yardımıyla ölçebilmeniz mümkündür.

Bu cihazlar genel olarak ekran, düğmeler, anahtar ve giriş jaklarından oluşmaktadır:

  • Ekran: Cihazların ekranında ölçüm sonuçları görülür. Ölçülen akım, gerilim veya direnç bu ekranda yer almaktadır.
  • Düğmeler: Düğmeler marka ve modeller arasında işlevleriyle farklılık gösterebilmektedirler. Her markanın kullandığı düğme, farklı bir görevi üstlenebilir.
  • Anahtar: Dijital multimetrelerin en önemli parçalarındandır. Hangi işlemi yapmak istediğinizi belirleyen unsur, anahtar unsurudur. Ölçülecek değerin akım mı gerilim mi yoksa direnç mi olduğunu seçmenize anahtar yardımcı olmaktadır.
  • Jaklar: Jaklar da test uçlarının takıldığı, kabloların kullanıldığı yerlerdir.

Çalışma prensibi olarak dijital multimetreler, ilk adımda ortalarında yer alan anahtar düğmesiyle ölçülecek büyüklük ve değerin girilmesini içermektedir. Bu düğmeden ayarlanacak olan değer sayesinde dijital multimetrenin ölçebileceği maksimum değer belirlenmektedir. Ölçülecek değerin bilinmemesi durumunda anahtar maksimum değere ayarlanmaktadır. Aşağıda sayacağımız bazı multimetre çeşitlerinde ise bu anahtarlar otomatik olarak bir değer ayarlamaktadır.

Dijital multimetreler özellikle elektrik ve elektronik teknisyenleri tarafından sıkça kullanılmaktadır ve kullanılması da önem arz eden bir cihaz olmuştur.

Firmamız çeşitli ölçüm cihazlarıyla beraber dijital multimetre satışı da gerçekleştirmektedir. Elektrikstore.com sitemizi ziyaret ederek en ucuz dijital multimetrelere ulaşabilirsiniz.

Dijital multimetre üzerinde bulunan ekran, yapılan ölçümün sonuçlarını gösterir. Düğmeler, yapılacak işlem için gerekli ayarların ayarlanabilmesini sağlar. Kadran, birincil ölçüm değerlerini yani akım, direnç ve gerilimi ölçmek için kullanılır. Giriş jakları ise yapılacak testlerin uçlarının takıldığı yerdir.

Dijital multimetreler farklı model ve fiyat aralığında sizlere sunulur. Kullanacağınız araçtan doğru sonuçlar almak istiyorsanız ve kullandığınız aracı uzun yıllar aynı kaliteyle kullanmak istiyorsanız iyi bir araştırma yapmanızda fayda vardır. Kullanacağınız dijital multimetreyi uygun yollarla almak için düşük kaliteye sahip cihazları tercih etmenize gerek yok. Firmamızda bulunan modeller en ucuz fiyatlarla sizlere sunuluyor. Yüksek kaliteye sahip bu cihazlar piyasada bulunan çoğu firmaya göre daha uygun fiyatlarla sizlere sunuluyor.

Dijital Multimetreler Modelleri

Dijital multimetrelerin TT Technic, Unit, Fluke, Mastech gibi çeşitli modelleri bulunmaktadır. Kendi içerisinde kullanım amacına ve fiyatına göre çeşitlilikler gösteren bu multimetrelerin birçok modeline de Elektrikstore.com sitemizden ulaşmanız mümkündür.

Firmamızda bulunan dijital multimetreler modelleri sayesinde pek çok kullanım alanına sahip. Uygun fiyatlarla sizlere sunulan bu cihazlar farklı model aralığında firmamızda bulunuyor. Cihazı rahat kullanmanız ve doğru sonuçlar almanız adına firmamızda bulunan modeller arasında el tipi dijital multimetre, cep tipi dijital multimetre, kalem tipi dijital multimetre, avuç içi dijital multimetre yer alıyor. Model çeşitliliği böyle devam ederken sizlere de geniş seçme olanağı sunuluyor. Sizlere sunulan bu olanak arasında ihtiyacınız ve isteğiniz üzerine sizin için en doğru modeli tercih edebilir, cihazın sağladığı avantajlardan yararlanabilirsiniz.

Dijital Multimetreler Fiyatları

Dijital multimetreler fiyatları bakımından modellerine ve kalitelerine göre farklılık gösterebilmektedir. Yapılacak olan ölçüm değerinin büyüklüğünü sağlayabilecek modellerde fiyatlar da artabilmektedir. Sizler, sitemizi ziyaret ederek en uygun fiyatlara dijital multimetreler modelleri ve markalarından istediğinizi satın alabilirsiniz.

Dijital Multimetreler Çeşitleri

Dijital multimetreler çeşit bakımından da birkaç kategori oluşturmaktadırlar. Dijital multimetrelerin çeşitleri olarak şunlar söylenebilir:

  • Test cihazları: Bu cihazlar genel anlamıyla ölçüm cihazıdır. Klasik dijital multimetrelerin genel amaçlı olarak kullanılmaktadır.
  • Kablosuz: Klasik anlamda dijital multimetrelerin yanında kablosuz dijital multimetreler de bulunmaktadır.
  • Standart: Tipik anlamda ekranı, düğmesi, giriş jakları ve anahtarları olan dijital multimetre çeşididir.
  • Gelişmiş: Dijital multimetrede değeri belirlemeye yarayan anahtarın değerini otomatik olarak belirlediği multimetre çeşididir. Bu multimetrede bir direnç veya gerilim değeri girmeye gerek kalmamaktadır.
  • Kompakt: Daha ağır işlerde kullanılan, standart veya gelişmiş multimetrelerden de farklar içeren multimetre çeşididir.
  • Analog multimetre: Dijital multimetre kullanılmaya başlanmadan önce yaygın olarak kullanılan ölçüm cihazıdır. Günümüzde dijital multimetrelerin kullanımıyla pek sık rastlanmamaktadır.

Biz Elektrik Store olarak sizlere her türlü ölçüm cihazıyla beraber dijital multimetreleri de sağlıyoruz. Toptan veya perakende satış da gerçekleştirerek farklı hizmet çeşitleri sunuyoruz. Bu sektörde yer alan en güvenilir ve ekonomik firma olarak her türlü ölçüm cihazı satışını gerçekleştirmekteyiz. Aynı zamanda aynı sektörde benzer hizmeti veren firmalardan ayrılmamızı sağlayan unsurlardan birisi de hız unsuru. Elektrikstore.com üzerinden yapacağınız her türlü alış verişinizde, hızlı bir hizmet sağlayarak sizleri de memnun etmek için çabalıyoruz. Sizlerin de ölçüm cihazları ve birçok konuda yapabileceğiniz sınırsız alış veriş için elektrikstore. com’a göz atmasını tavsiye etmekteyiz, sizlere hizmet etmek bizi mutlu ediyor.