Halojen Ampül

Halojen ampul kuvars halojen ve tungsten ampul olarak da bilinir. Akkor adı verilen lambaların gelişmiş şeklidir.

Show Filters

Gösterilen sonuç sayısı: 6

HALOJEN AMPUL

Halojen ampul de tungsten filaman mevcuttur. Cam ampulün içerisinde azot ya da argon gibi bir gaz bulunur. Filamanın ucuna akım geldiği zaman 2500 derece gibi yüksek sıcaklıklarda yanar. Ardından ışık yaymaya başlar.

Halojen ampul filamanı esnek ve biçimlendirilebilen tungsten oluşur. İçerisi gaz doludur. Gaz yüksek basınca sahiptir. Cam ampul kaynaşık kuvars, yüksek silika ve alüminosilikattan yapılır. Yüksek basıncı olduğundan standart ampulden daha güçlü bir özelliğe sahiptir.

Halojen lamba akkor lambaya benzer. Filamanı aynı güçtedir. Ama daha küçük boyutu vardır. Halojen ampülün dışında bulunan camın kararmasını engeller. Böylece tungsten filamanın incelmesi de engellenir. Böylece ampulün de ömrü uzar. Yüksek sıcaklıklara güvenle ulaşır.  Çok fazla ışık yayması da bundandır.

HALOJEN AMPUL FİYATLARI

Günümüzde yapıların aydınlatma görevini halojen ampüller görmektedir. Halojen ışıklar çevre dostudur. Parlak yapısı ile öne çıkarlar. Zengin kontrastlar oluştururlar. Halojen lambalar temiz ve parlak bir ambiyansa sahip yerleri aydınlatır. Şimdiler de büyük bir şekil ve boyut çeşitliliğine sahip lambalara ulaşmak çok kolaydır. Geniş bir aydınlatma armatörü sayesinde alanlar çok net şekilde aydınlatılır. En ucuz halojen ampul fiyatları konusunda kaliteyi de göz önüne almanız gerektiğini unutmayınız.

Halojen ampüller geniş yelpaze de seçeneklere sahiptir. Daha parlak ve dayanıklı olması onu ayrıcalıklı kılar. Lambanın en doğal halidir. Halojen ampuller kendi içerisinde çeşitlere ayrılır. Ortamın genişliği ve kullanış türüne bağlı olarak lamba çeşitlerini görmek mümkündür. Halojen ampul fiyatları da lambanın özelliklerine göre değişiklikler gösterir.

İşletmemiz uzun yıllardır ampul seçenekleri sunar. Mevcut yapımız sayesinde sizlerden tam not almayı başarıyoruz. Toptan halojen ampul fiyatları konusunda net bilgiler edinerek satın alabilirsiniz.

HALOJEN AMPUL ÇEŞİTLERİ

Halojen lamba günümüzde her alanda tercih edilen aydınlatma araçları arasında yer alır. Ürünün standart akkor lambaya benzer bir tungsten filamanı bulunur. Lamba aynı güce sahiptir. Fakat boyutu daha küçüktür. Halojen ampul daha yüksek sıcaklıklara güvenle ulaşır. Bu sayede daha çok ışık yayar. Halojen ampulün çalışma sistemini de şu şekilde sıralamak mümkündür;

  • Lamba yanar. Sonra filaman içinden daha çok akım geçer. Lamba kırmızı renkte yanmaya başlar. Lambanın sıcaklığı da hızla artış gösterir. Halojen lambaların normal akkor lambalardan farklı özelliklere sahiptir. Filamanın halojen hazı ile dolu bir kuvars kapsül içine alınmıştır. Böylece gaz tepkimesi olmaz. Brom ve iyottan oluşur.
  • Diğer ampüller de tungsten atomları filamandan buharlaşır. Ampulün içerisine birikir. Akkor lambaları karartır. Atomlar filamanı terk ettiği zaman filaman incelmeye başlar. En sonunda kopar. Ama bu durum halojen lambada farklıdır. Tungsten atomları halojen gazı molekülleri ile kimyasal olarak birleşir. Halojen soğuduğu zaman tungsten filaman üzerine yeniden yerleşir. Böylece bir halojen döngüsü olur. Tabi bu döngü sayesinde ampülün de ömrü uzar.

Halojen lamba mevcut özellikleri ve avantajları sayesinde günümüzde en çok tercih edilen ampül türleri arasında yer alır. Halojen ampül küçük ve hafiftir. Üretimi yüksek bir maliyete sahip değildir. Civa buharı ve floresan gibi civa kullanılmaz. Standart tungstenden daha iyi renk sıcaklığı vardır. Rengi daha güneş ışığına yakın özelliğe sahiptir. Uzun ömürlüdür. Tam parlaklığa dayanır. Lambanın ısınma süresi diye bir şey yoktur.

Halojen ampül türleri lambanın ışık verme gücüne göre değişir. Firmamız farklı alternatiflerle sizlere uygun seçenekler sunar. Kaliteli hizmet ve güvenilir alışveriş için her zaman hizmetinizdeyiz.

HALOJEN AMPUL MODELLERİ

Halojen ampül kullanıma açısından büyük avantajlara sahiptir. Bu avantajları sayesinde piyasada en çok tercih edilen ürünlerin arasındaki yerini almış durumdadır. Şimdilerde birçok yer de aydınlatma aracı olarak halojen lambaların tercih edildiğini görmek mümkündür.

Halojen ampül farklı model seçeneklerine sahiptir. Modeller lambanın şekline, ışık verme gücüne ve boyutlarına göre değişiklikler gösterir. Eğer halojen lamba konusunda daha net bilgiler edinmek istiyorsanız bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir. İşletmemiz mevcut özellikleriyle müşterilerinden tam not almayı başaran bir firma özelliği gösteriyor. Fiyatlarımız her zaman bütçenize uygundur. Kaliteli hizmet ve profesyonel hizmet için bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir.