Led Ampül

Led ampül, Light emitting diode kelimelerinin kısaltmasıdır ve ışık yayan diyot anlamına gelir. En yeni aydınlatma teknolojilerinden birisi olan led ampul her geçen gün daha fala alanda kullanılıyor.

Show Filters

373 sonuçtan 1-12 arası gösteriliyor

Show Filters

373 sonuçtan 1-12 arası gösteriliyor

LED AMPUL

Diğer aydınlatma sistemlerinden pek çok farklı yönüyle ayrılıyor. Bunların başında düşük enerji tüketimi geliyor. Led ampüller çok daha az enerji tüketerek çok daha yüksek ışık veriyor. Klasik aydınlatma ürünlerine göre çok daha uzun ömürlü oldukları için kısa ve uzun vadede tasarruf sağlıyorlar. Gün ışığına yakın bir renk vererek aydınlattıkları ortamda gözü yormuyorlar. Herhangi bir bakıma ihtiyaç duyulmadan uzun yıllar güvenle kullanılabiliyor. Cıva ve kimyasal madde içermedikleri için çevre dostu bir ürün olma avantajı taşıyorlar. Diğer ampullerin aksine çok daha sıcak ve çok daha soğuk ortamlarda dahi başarıyla kullanılabiliyorlar. Neredeyse %90’a yaklaşan enerji tasarrufuyla dünya genelinde geleceğin sorunu olan enerji kullanımını sağlıklı biçimde düşürüyorlar.

Led ampül çeşitleri kullanıcılara farklı değerlerde, watt özelliklerinde sunuluyor ve ampulün watt değeri ne kadar aydınlatma yaptığını belirtiyor. Bu yüzden seçim yapılırken nerede kullanacağınız ve ampulün ne kadarlık bir alanı aydınlatma zorunda olduğudur.

LED AMPUL FİYATLARI

Led ampuller diğer ampullere nazaran biraz daha yüksek fiyatlı gelebilir. Fakat enerji verimliliği ve kullanım süresi hesaba katıldığında çok daha kârlı oldukları ortaya çıkıyor. Modeline ve çeşidine göre led ampül fiyatları değişmekte, ürünün niteliği, ışık gücü, rengi, yapımında kullanılan materyal fiyatlandırmada etkili olmaktadır.

Led ampul fiyatlarında en büyük etken ampulün ışık gücüdür. Yani watt değeri. 3 watt, 9 watt, 12 watt gibi aydınlatma gücünde üretilen ampullerin ışık verimliliği arttıkça fiyatı da artar. Buna karşın led ampul alırken en çok dikkat etmeniz gereken de ampulün watt değeridir. Firmamız her zaman en ucuz led ampül fiyatları ile hizmet vermekte, kaliteye uyguna sahip olma fırsatı tanımaktadır. Toptan led ampül fiyatları çok daha uyguna mal olmakta, bu da geleceğe yatırım yapmak isteyen firmalar, işletmeler için led ampül fiyatlarını çok daha ekonomik hale getirmektedir.

Firmamızdan yapacağınız led ampul alışverişlerinde cazip ödeme seçenekleri de sizleri bekliyor. Kredi kartlarıyla, banka kartlarıyla ödemelerinizi yapabildiğiniz gibi kapıda nakit ödeme seçeneğiyle de sipariş verebilirsiniz. Hızlı ve güvenli kargo uygulamalarımızla ihtiyacınız olan en kaliteli led ampullere sahip olabilirsiniz.

LED AMPUL MODELLERİ

Led ampül modelleri hayatın her alanında karşımıza çıkmakta. Dijital saat göstergelerinden süslemelerde kullanılan ışık zincirlerine, el fenerlerinden trafik ışıklarına kadar pek çok alanda bu teknolojiden faydalanılıyor. Evlerde, iş yerlerinde de duya takılıp odaların aydınlatılmasında, ışık zincirlerinde, duvarlara döşenen spot aydınlatmalarda, masaüstü aydınlatma sistemlerinde, avizelerde, abajurlarda rahatlıkla bu ampuller kendilerine yer buluyor. Son yıllarda farklı renklerinin ortaya çıkması ile daha önceki beyaz ışık ve gün ışığı seçeneklerinden apayrı bir noktaya geçilmiş, dekorasyon unsuru olarak kullanılması çok daha öne çıkmıştır. Hatta bazı markalar farklı renklerde yanabilen, uzaktan kumandayla kontrol edilebilen, renk değişimleri gösteren led ampul modelleri dahi geliştirmişlerdir. Yine bazı modellerde ışık kısılıp arttırılabiliyor. Bu da ihtiyaca göre ışık alınabilmesine imkân veriyor.

LED AMPUL ÇEŞİTLERİ

Led ampül çeşitleri boyutlarına, kullanım alanlarına, kılıf yapılarına, oluşturdukları ışık rengine göre çeşitlere ayrılırlar. Ofislerde, sokaklarda, meydanlarda, fabrikalarda, dış cephelerde, yollarda, parklarda, reklam tabelalarında, tarihi binalarda, anıtlarda, köprülerde, halı sahalarda ve daha pek çok alanda led ampul çeşitleri tercih edilir. Kırmızı, beyaz, sarı, yeşil, mavi renklerde ledler de vardır. Bunlar rengine göre çeşitlendirilir ve o renkte aydınlatma sağlanmasına imkân verir.

Led ampul seçimi yaparken lumen, watt, renk sıcaklığı, renk oluşturma endeksi, ışık yakılımı ve verimlilik unsurlarına dikkat ederek seçim yapmanızda fayda var. Bu sayede en ideal ampulü belirleyebilirsiniz.

Sitemizde tercihe sunulan led ampul çeşitlerinin tamamı dünyanın en seçkin markalarına aittir. Sektörün lider markaları arasından dilediğinizi seçebilir, karşılaştırma yapabilirsiniz. Tek renkli çeşitlerimizi, çok renkli çeşitlerimizi değerlendirebilirsiniz. Kullanım alanınıza göre farklı duy tiplerini değerlendirebilir, ihtiyacınız olan bütün led ampul duy tiplerini seçeneklerimiz arasında bulabilirsiniz. Aydınlatılmasını istediğiniz alanın ölçülerine göre, mekanınızda görmek istediğiniz ışık rengine göre, duy çeşidinize göre en ideal ampul çeşitlerini satın alabilirsiniz.