Termometre - Sıcaklık Ölçer

Günümüzde birçok farklı sektör ve alan için hizmet vermekte olan termometre sistemleri; pek çok farklı sistem içerisindeki havanın sıcaklık değer ölçümünü yapan cihazlar olarak tanımlanabilir.

Termometre - Sıcaklık Ölçer
Show Filters

45 sonuçtan 1-12 arası gösteriliyor

Show Filters

45 sonuçtan 1-12 arası gösteriliyor

Termometre

Termometre sistemleri, modern zamanlarda pek çok farklı araç içerisinde de kullanılmaktadır. Modern teknolojide gelinen son noktada; termometre üretimlerinde en güncel teknolojik bilgiler kullanılmaktadır. En çok bilinen termometreler; alt kısmı hazne şeklinde olan ve cam yapıda bir tüp kısımdan meydana gelen termometrelerdir.  Uzunca bir dönem ev ve işyerlerimizde genel olarak cıvalı termometreler yaygındı. Fakat son zamanlarda cıvalı termometrelerin içerisinde barındırdığı cıva elementinin, vücuda temasta zehirli etkisi olduğu için; oda tipi alkollü termometreler yaygınlaşmıştır.

Termometreler, iki farklı birimde ölçüm olanağı sağlamaktadır. Bir tanesi; en fazla kullanılan Santigrat cinsi termometredir. Bir diğeri ise; Fahrenayt cinsi termometre olarak kullanılmaktadır. Amerika Birleşik Devletleri ve İngiltere bölgelerinde Fahrenayt kullanılmakta iken; diğer pek çok ülke Santigrat tarzı termometreleri tercih etmektedir. Fahrenayt birimini Santigrat birimine çevirmek için de bir çeşit formül kullanılmaktadır. Peki, bu bahsetmiş olduğumuz termometreler nelerdir? Nerelerde kullanılırlar?

Termometre Nedir?

Termometre; bir bölgedeki sıcaklığı ölçmeye yarayan aletlere verilen genel isimdir. Termometreler, günümüzde büyük oranda dijital hale gelmiş durumdadır. Pek çok farklı sektörün içerisinde sık sık kullanılmakta olan bu cihazlar, modern yaşamın olmazsa olmaz ürünlerinden birisi haline gelmiş durumdadır. Pek çok çeşidi olmakla birlikte; aralarında en sık rastlanan cıvalı termometredir. Bu alet; oldukça küçük bir kesite sahip ve üst ucu kapalı bir tüpten oluşan bir düzenekten ibarettir. Aletin alt ucunda ise; silindirik veya küresel olan ve cıva bulunan bir hazne mevcuttur. Tüp kesitinin oldukça küçük olmasından dolayı az bir hacim büyüdüğünde cıva, oldukça fazla oranda yükselir.

Termometre Modelleri

Pek çok farklı model ve içerikte olabilen termometrelerin; genellikle cıvalı ve oda tipi olanları piyasada oldukça yaygındır. Genellikle; metal termometreler, gazlı termometreler ve sıvılı termometreler olarak üç kısımda incelenmektedirler. Sıvılı termometrelere; cıvalı ve alkollü termometreler örnek olarak verilebilir. Laboratuvar, hastane ve ev ortamlarında sık sık karşımıza çıkmaktadırlar. Genel olarak günümüzde en çok alkollü termometreler tercih edilmektedir. Termometre modellerindeki çalışma prensipleri genel olarak birbirinden farklıdır. Her farklı sıcaklık dilim ve aralığına göre, farklı bir termometre cinsi kullanımı gerekmektedir.

Termometre Fiyatları

Toptan alım işlemleriniz için sizlere gayet cazip fiyatlar sunmakta olan Elektrik Store firmamız, yüksek kaliteyi en düşük maliyete siz çok kıymetli müşterilerine sunmak için büyük çaba sarf etmektedir. Çok makul termometre fiyatları ile sektör devi marka konumunda yer alan Elektrik Store, birçok farklı termometre modelleri ile alanında hizmetlerine devam etmektedir. Rakip firmalar için de örnek bir marka imajı teşkil eden Elektrik Store firmamız, yüksek kalitedeki çalışmalarında kesinlikle ödün vermemek için büyük çaba göstermektedir.

Termometre Çeşitleri

Termometreler; alkollü termometreler, cıvalı termometreler, dijital termometreler, gazlı termometreler ve katı termometreler olmak üzere beş çeşit olarak tanımlanmaktadırlar. Pek çok farklı çeşit ve içerikteki termometre ürünleri ile sektöründe öne çıkan isim olan Elektrik Store markamız, hızlı hizmet verme gayesinden kesinlikle ödün vermeden tüm hizmetlerine devam etmektedir. Her zaman güvenilir hizmet politikası ile hareket eden Elektrik Store markamız, sizlere en iyi hizmeti en ucuz fiyatlara sağlamak için üstün gayret sarf etmektedir. Ekonomik seviyelerdeki fiyatlarıyla büyük ilgi ve beğeni toplayan Elektrik Store markamız, termometre satış alanındaki üstün düzey kalite hizmetlerini sürdürmektedir.